1(mielensä)malttaaV
In máššan.
Bárdni ii máša borramis.
Bárdni máššá vuordit.
2(olla tekemättä jotakin)malttaaV
ii máššan muitaleamesei malttanut olla kertomatta
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:113926Edit on GitHubSuggest
massán is the indicative past connegative or past participle of máššat.
Common·used with mun
1(mielensä)malttaaV
In máššan.
Bárdni ii máša borramis.
Bárdni máššá vuordit.
2(olla tekemättä jotakin)malttaaV
ii máššan muitaleamesei malttanut olla kertomatta
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:113926Edit on GitHubSuggest
1klare å la være
In máššan.Jeg klarte ikke å la være.
Bárdni ii máša borramis.Gutten kan ikke la være å spise.
2klare å dy seg
Bárdni máššá vuordit.Gutten klarer å dy seg og vente.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:17084Edit on GitHubSuggest
In máššan.
Bárdni ii máša borramis.
Bárdni máššá vuordit.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:16798Edit on GitHubSuggest