SÁTNEGIRJI

massán is the indicative past connegative or past participle of máššat.

máššatV

Common·used with mun

Finnish

1(mielensä)malttaaV

In máššan.

Bárdni ii máša borramis.

Bárdni máššá vuordit.

2(olla tekemättä jotakin)malttaaV

ii máššan muitaleamesei malttanut olla kertomatta

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:113926Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

1klare å la være

In máššan.Jeg klarte ikke å la være.

Bárdni ii máša borramis.Gutten kan ikke la være å spise.

2klare å dy seg

Bárdni máššá vuordit.Gutten klarer å dy seg og vente.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:17084Edit on GitHubSuggest

North Sámi definitions

In máššan.

Bárdni ii máša borramis.

Bárdni máššá vuordit.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:16798Edit on GitHubSuggest