SÁTNEGIRJI

guoddán is the indicative past connegative or past participle of guođđit.

guođđitV

Very common·used with mun

Finnish

jättääV

Mun guođán dan dohko.

Sii ávžžuhedje su guođđit iežas politihkalaš doaimmaid sihke suohkanstivrras ja Sámedikkis.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:6094Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

1etterlateV

Mun guođán dan dohko.Jeg etterlater den dit.

2forlateV

Sii ávžžuhedje su guođđit iežas politihkalaš doaimmaid sihke suohkanstivrras ja Sámedikkis.De oppfordret henne til å forlate sine politiske verv i både kommunestyret og Sametinget.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:12516Edit on GitHubSuggest

South Sámi

Lule Sámi

North Sámi definitions

Mun guođán dan dohko.

Sii ávžžuhedje su guođđit iežas politihkalaš doaimmaid sihke suohkanstivrras ja Sámedikkis.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:11923Edit on GitHubSuggest