jättääV
Mun guođán dan dohko.
Sii ávžžuhedje su guođđit iežas politihkalaš doaimmaid sihke suohkanstivrras ja Sámedikkis.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:6094Edit on GitHubSuggest
guoddán is the indicative past connegative or past participle of guođđit.
Very common·used with mun
jättääV
Mun guođán dan dohko.
Sii ávžžuhedje su guođđit iežas politihkalaš doaimmaid sihke suohkanstivrras ja Sámedikkis.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:6094Edit on GitHubSuggest
1etterlateV
Mun guođán dan dohko.Jeg etterlater den dit.
2forlateV
Sii ávžžuhedje su guođđit iežas politihkalaš doaimmaid sihke suohkanstivrras ja Sámedikkis.De oppfordret henne til å forlate sine politiske verv i både kommunestyret og Sametinget.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:12516Edit on GitHubSuggest
laehpedhV
Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:44420Edit on GitHubSuggest
guoddetV
North Sámi – Lule Sámidict-sme-smj/src/all_smesmj.xml:79042Edit on GitHubSuggest
Mun guođán dan dohko.
Sii ávžžuhedje su guođđit iežas politihkalaš doaimmaid sihke suohkanstivrras ja Sámedikkis.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:11923Edit on GitHubSuggest