1hurjistuaV; vimmastuaV
Nuorra nieiddat gal viimmáskit go artista lea hui fávrros.
2intoutuaV
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:139444Edit on GitHubSuggest
viimmáskan is the indicative present 1 sg or indicative past connegative or past participle of viimmáskit.
used with mun
1hurjistuaV; vimmastuaV
Nuorra nieiddat gal viimmáskit go artista lea hui fávrros.
2intoutuaV
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:139444Edit on GitHubSuggest
bli vill
Nuorra nieiddat gal viimmáskit go artista lea hui fávrros.Unge jenter blir ville fordi artisten er veldig vakker.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:48112Edit on GitHubSuggest
Nuorra nieiddat gal viimmáskit go artista lea hui fávrros.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:25452Edit on GitHubSuggest