Hámit
- manomannut · indikatiiva preseansa konnegatiiva
- manomannut · imperatiiva 2 sg
- maŋomaŋŋu · ovttaidlohku genitiiva
- mánománnu · ovttaidlohku genitiiva
Sánit mat álget “máno”
- mánoheahpiNmåneskinn
- mánotbadjiNmåned
- maŋosAdvbakover
- maŋolasAdvbaklengs
- maŋos guvluiAdvsmj: maŋus
- maŋosmannanNtilbakegang
- mánočalbmiNmånen når den kommer til syne etter nymåne
- mánodávdalivskuNfin: kuukautisside
- mánodávddatNfin: kuukautiset
- mánogaskaNfin: uusikuu
- manomehterNsmj: manomehtar
- maŋosčaskkástatNfin: takaisku
- maŋosguvluiAdvbakover
- maŋosmanniAfin: taantumuksellinen