SÁTNEGIRJI
North Sámi
/
English
Norsk bokmål
Davvisámegiella
Kvääni
OK
Forms
lágaid
lága · plural accusative
lágaid
lága · plural genitive
lágaid
láhka · plural accusative
lágaid
láhka · plural genitive
lágaid
láhka · plural accusative
lágaid
láhka · plural genitive
Words ending with “lágaid”
báldda
lagaid
Adv
ved siden av hverandre
lahka
lagaid
Adv
nær hverandre
maŋŋá
lagaid
Adv
etter hverandre
giehta
lagaid
Adv
hånd i hånd
salla
lagaid
Adv
i hverandres favn
fárro
lagaid
Adv
fin: yhtä
lávga
lagaid
Adv
tett inntil hverandre
aská
lagaid
Adv
fin: sylikkäin
badjá
lagaid
Adv
fin: päällekkäin
baho
lagaid
Adv
fin: pahat toisilleen