Hámit
- boraborra · ovttaidlohku akkusatiiva
- boraborra · ovttaidlohku genitiiva
- boraborrat · indikatiiva preseansa konnegatiiva
- boraborrat · imperatiiva 2 sg
Sánit mat álget “bora”
- boraNfin: pora
- boraditVnyte et måltid
- borahitVmate
- boraspireNrovdyr
- borastitVspise
- borasNkreft
- borasdávdaNkreft
- boradanbodduNspisepause
- boradanneavvuNbestikk
- boradanlatnjaNspiserom
- boradanbáikiNspisested
- boraheapmiNmating
- boraloddiNrovfugl
- borasdiagnosaNkreftdiagnose
- borastuvvatVfå lyst å spise
- boraspirenálliNrovdyrbestand
- boraspirevahágahttinNrovdyrangrep
- boranávdiNrovdyr
- boraspirelávdegoddiNfin: petoeläinlautakunta
- boraspirevahátNrovdyrskade