- NomAg ovttaidlohku nominatiiva
- maŋŋečiekči
- NomAg ovttaidlohku akkusatiiva
- maŋŋečiekči
- NomAg ovttaidlohku genitiiva
- maŋŋečiekči
- NomAg ovttaidlohku illatiiva
- maŋŋečiekčái
- NomAg ovttaidlohku lokatiiva
- maŋŋečiekčis
- NomAg ovttaidlohku komitatiiva
- maŋŋečiekčiin / maŋŋečikčiin
- NomAg essiiva
- maŋŋečiekčin
- NomAg máŋggaidlohku nominatiiva
- maŋŋečiekčit
- NomAg máŋggaidlohku akkusatiiva
- maŋŋečiekčiid / maŋŋečikčiid
- NomAg máŋggaidlohku genitiiva
- maŋŋečiekčiid / maŋŋečikčiid
- NomAg máŋggaidlohku illatiiva
- maŋŋečiekčiide / maŋŋečikčiide
- NomAg máŋggaidlohku lokatiiva
- maŋŋečiekčiin / maŋŋečikčiin
- NomAg máŋggaidlohku komitatiiva
- maŋŋečiekčiiguin / maŋŋečikčiiguin