osataV
Ohcat olbmo gii máhttá sámegiela sihke čálalaččat ja njálmmálaččat.
Dan mun máhtán bajil.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:9889Edit on GitHubSuggest
máhttan is the indicative past connegative or past participle of máhttit.
Very common·used with mun
osataV
Ohcat olbmo gii máhttá sámegiela sihke čálalaččat ja njálmmálaččat.
Dan mun máhtán bajil.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:9889Edit on GitHubSuggest
kunneV; beherskeV
Ohcat olbmo gii máhttá sámegiela sihke čálalaččat ja njálmmálaččat.Vi søker en person som kan samisk både skriftlig og muntlig.
Dan mun máhtán bajil.Jeg kan det utenat.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:33585Edit on GitHubSuggest
maehtedhV
Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:49900Edit on GitHubSuggest
máhttetV
North Sámi – Lule Sámidict-sme-smj/src/all_smesmj.xml:87902Edit on GitHubSuggest
Ohcat olbmo gii máhttá sámegiela sihke čálalaččat ja njálmmálaččat.
Dan mun máhtán bajil.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:16649Edit on GitHubSuggest