SÁTNEGIRJI

máhttan is the indicative past connegative or past participle of máhttit.

máhttitV

Very common·used with mun

Finnish

osataV

Ohcat olbmo gii máhttá sámegiela sihke čálalaččat ja njálmmálaččat.

Dan mun máhtán bajil.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:9889Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

kunneV; beherskeV

Ohcat olbmo gii máhttá sámegiela sihke čálalaččat ja njálmmálaččat.Vi søker en person som kan samisk både skriftlig og muntlig.

Dan mun máhtán bajil.Jeg kan det utenat.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:33585Edit on GitHubSuggest

South Sámi

Lule Sámi

North Sámi definitions

Ohcat olbmo gii máhttá sámegiela sihke čálalaččat ja njálmmálaččat.

Dan mun máhtán bajil.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:16649Edit on GitHubSuggest