läjäN; kasaN
Mii gaikkuimet stuorra leaji skirriid.Kiskoimme ison kasan vaivaiskoivuja.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:215224Edit on GitHubSuggest
leajit is the plural nominative of leadji.
läjäN; kasaN
Mii gaikkuimet stuorra leaji skirriid.Kiskoimme ison kasan vaivaiskoivuja.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:215224Edit on GitHubSuggest
(med noe)dyngeN; haugN
Mii gaikkuimet stuorra leaji skirriid.Vi reiv av en haug med dvergbjørk.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:644Edit on GitHubSuggest
Mii gaikkuimet stuorra leaji skirriid.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:80351Edit on GitHubSuggest