SÁTNEGIRJI

láiddomiidda is the plural illative of láiddon.

láiddonN

Occasional

Finnish

laidunN

Gusaid ja heasttaid atná láiddomis.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:35917Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

beiteN

Gusaid ja heasttaid atná láiddomis.Kyr og hester har man på beite.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:35627Edit on GitHubSuggest

South Sámi

North Sámi definitions

Gusaid ja heasttaid atná láiddomis.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:79500Edit on GitHubSuggest