SÁTNEGIRJI

láhttegerddiiguin is the plural comitative of láhttegeardi.

láhttegeardiN

Rare in texts

Norwegian Bokmål

etasjeN

Go leimmet boradan, de vácciimet bajás moadde láhttegearddi ja skuvlalatnjii.Da vi hadde spist, gikk vi opp et par etasjer og inn på klasserommet.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:176795Edit on GitHubSuggest

North Sámi definitions

Go leimmet boradan, de vácciimet bajás moadde láhttegearddi ja skuvlalatnjii.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:79389Edit on GitHubSuggest