etasjeN
Go leimmet boradan, de vácciimet bajás moadde láhttegearddi ja skuvlalatnjii.Da vi hadde spist, gikk vi opp et par etasjer og inn på klasserommet.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:176795Edit on GitHubSuggest
láhttegerddiid is the plural accusative or plural genitive of láhttegeardi.
Rare in texts
etasjeN
Go leimmet boradan, de vácciimet bajás moadde láhttegearddi ja skuvlalatnjii.Da vi hadde spist, gikk vi opp et par etasjer og inn på klasserommet.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:176795Edit on GitHubSuggest
Go leimmet boradan, de vácciimet bajás moadde láhttegearddi ja skuvlalatnjii.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:79389Edit on GitHubSuggest