SÁTNEGIRJI

lábiid is the plural accusative or plural genitive of láhpi.

láhpiN

Rare in texts

Finnish

(jalan, haravan tms.)lapaN

Márehis eai galbmon juolggit go sus ledje ullobuvssat main ledje lábit.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:213469Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

fotbladN

Márehis eai galbmon juolggit go sus ledje ullobuvssat main ledje lábit.Máret frøs ikke på føttene fordi hun hadde på seg ullbukse med fot.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:56774Edit on GitHubSuggest

North Sámi definitions

Márehis eai galbmon juolggit go sus ledje ullobuvssat main ledje lábit.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:79362Edit on GitHubSuggest