(jalan, haravan tms.)lapaN
Márehis eai galbmon juolggit go sus ledje ullobuvssat main ledje lábit.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:213469Edit on GitHubSuggest
lábiid is the plural accusative or plural genitive of láhpi.
Rare in texts
(jalan, haravan tms.)lapaN
Márehis eai galbmon juolggit go sus ledje ullobuvssat main ledje lábit.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:213469Edit on GitHubSuggest
fotbladN
Márehis eai galbmon juolggit go sus ledje ullobuvssat main ledje lábit.Máret frøs ikke på føttene fordi hun hadde på seg ullbukse med fot.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:56774Edit on GitHubSuggest
Márehis eai galbmon juolggit go sus ledje ullobuvssat main ledje lábit.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:79362Edit on GitHubSuggest