SÁTNEGIRJI

jáhkkan is the indicative past connegative or past participle of jáhkkit.

jáhkkitV

Very common·used with mun

Finnish

uskoaV

In jáhke dáidda ságaide.

Elle jáhkii bártniid liikot buorebut čuvgesvuovttat nieiddaide go čáhppesvuovttagiidda.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:8007Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

troV; antaV

In jáhke dáidda ságaide.Jeg tror ikke på de ryktene.

Elle jáhkii bártniid liikot buorebut čuvgesvuovttat nieiddaide go čáhppesvuovttagiidda.Elle trodde at gutter liker lyshårede jenter bedre enn svarthårede.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:14753Edit on GitHubSuggest

South Sámi

1aerviedidhV

2jaehkedhV

Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:45305Edit on GitHubSuggest

Lule Sámi

North Sámi definitions

In jáhke dáidda ságaide.

Elle jáhkii bártniid liikot buorebut čuvgesvuovttat nieiddaide go čáhppesvuovttagiidda.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:13957Edit on GitHubSuggest