SÁTNEGIRJI

hállan is the indicative past connegative or past participle of hállat.

hállatV

Very common·used with mun

Finnish

puhuaV

Hálan dutnje barggu birra.

Ii ge gillen suinna ba hállat ge šat.

Don hálat duššiid!

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:6992Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

snakkeV

Hálan dutnje barggu birra.Jeg snakker til deg om arbeidet.

Ii ge gillen suinna ba hállat ge šat.Og da giddet han ikke engang å snakke mer med henne.

Don hálat duššiid!Du snakker tull!

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:13701Edit on GitHubSuggest

South Sámi

Lule Sámi

North Sámi definitions

Hálan dutnje barggu birra.

Ii ge gillen suinna ba hállat ge šat.

Don hálat duššiid!

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:12599Edit on GitHubSuggest