puhuaV
Hálan dutnje barggu birra.
Ii ge gillen suinna ba hállat ge šat.
Don hálat duššiid!
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:6992Edit on GitHubSuggest
hállan is the indicative past connegative or past participle of hállat.
Very common·used with mun
puhuaV
Hálan dutnje barggu birra.
Ii ge gillen suinna ba hállat ge šat.
Don hálat duššiid!
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:6992Edit on GitHubSuggest
snakkeV
Hálan dutnje barggu birra.Jeg snakker til deg om arbeidet.
Ii ge gillen suinna ba hállat ge šat.Og da giddet han ikke engang å snakke mer med henne.
Don hálat duššiid!Du snakker tull!
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:13701Edit on GitHubSuggest
soptsestidhV
Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:49715Edit on GitHubSuggest
hållatV
North Sámi – Lule Sámidict-sme-smj/src/all_smesmj.xml:80672Edit on GitHubSuggest
Hálan dutnje barggu birra.
Ii ge gillen suinna ba hállat ge šat.
Don hálat duššiid!
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:12599Edit on GitHubSuggest