(lyönnistä aiheutunut)kuhmuN
Guvhli lei ihtán gállui dugo čoarvi.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:194295Edit on GitHubSuggest
guvhlliide is the plural illative of guvhli.
(lyönnistä aiheutunut)kuhmuN
Guvhli lei ihtán gállui dugo čoarvi.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:194295Edit on GitHubSuggest
kulN
Guvhli lei ihtán gállui dugo čoarvi.Kulen kom fram i panna som et horn.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:50105Edit on GitHubSuggest
Guvhli lei ihtán gállui dugo čoarvi.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:65097Edit on GitHubSuggest