SÁTNEGIRJI

geavvan is the indicative past connegative or past participle of geavvat.

geavvatV

Very common·used with mun

Finnish

noustaV

Eanaš lihkohisvuođat gevvet ruovttus.

Nie geavvá go it várut.

Mo bárdnái geavai?

Ii geava ládje!

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:47648Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

1(om noe som inneholder gjær)heve seg; gjæreV

2(når noe negativt hender)skjeV

Eanaš lihkohisvuođat gevvet ruovttus.De fleste ulykker skjer i hjemmet.

3(om noe negativt)gåV

Nie geavvá go it várut.Slik går det når du ikke passer på.

Mo bárdnái geavai?Hvordan gikk det med gutten?

Ii geava ládje!Det går ikke an!

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:40559Edit on GitHubSuggest

South Sámi

1(dáiggi birra)easalovvedhV

2slebpiehtidhV

3vaesedhV

Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:50995Edit on GitHubSuggest

North Sámi definitions

Eanaš lihkohisvuođat gevvet ruovttus.

Nie geavvá go it várut.

Mo bárdnái geavai?

Ii geava ládje!

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:10462Edit on GitHubSuggest