noustaV
Eanaš lihkohisvuođat gevvet ruovttus.
Nie geavvá go it várut.
Mo bárdnái geavai?
Ii geava ládje!
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:47648Edit on GitHubSuggest
geavvan is the indicative past connegative or past participle of geavvat.
Very common·used with mun
noustaV
Eanaš lihkohisvuođat gevvet ruovttus.
Nie geavvá go it várut.
Mo bárdnái geavai?
Ii geava ládje!
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:47648Edit on GitHubSuggest
1(om noe som inneholder gjær)heve seg; gjæreV
2(når noe negativt hender)skjeV
Eanaš lihkohisvuođat gevvet ruovttus.De fleste ulykker skjer i hjemmet.
3(om noe negativt)gåV
Nie geavvá go it várut.Slik går det når du ikke passer på.
Mo bárdnái geavai?Hvordan gikk det med gutten?
Ii geava ládje!Det går ikke an!
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:40559Edit on GitHubSuggest
1(dáiggi birra)easalovvedhV
2slebpiehtidhV
3vaesedhV
Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:50995Edit on GitHubSuggest
Eanaš lihkohisvuođat gevvet ruovttus.
Nie geavvá go it várut.
Mo bárdnái geavai?
Ii geava ládje!
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:10462Edit on GitHubSuggest