SÁTNEGIRJI

etniiguin is the plural comitative of eadni.

eadniN

Very common

Finnish

äitiN

Eadni lea goarrumin goikkehiid.

Lottiid eadni ii guođe čivggaidis.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:15562Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

morN

Eadni lea goarrumin goikkehiid.Mor holder på å sy skaller.

Lottiid eadni ii guođe čivggaidis.Fuglemoren forlater ikke ungene sine.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:193240Edit on GitHubSuggest

South Sámi

1tjidtjieN

2ietnieN

Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:13485Edit on GitHubSuggest

Lule Sámi

North Sámi definitions

Eadni lea goarrumin goikkehiid.

1nissonolmmoš geas lea okta dahje eanet mánát

Lottiid eadni ii guođe čivggaidis.

2njiŋŋálas ealli mas lea okta dahje eanet čivggat

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:1941Edit on GitHubSuggest