SÁTNEGIRJI

doaibman is the indicative past connegative or past participle of doaibmat.

doaibmatV

Very common·used with mun

Finnish

toimiaV

Ammahal dál doaibmá go measta buohkat stivrras leat eret seamma báikkis.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:2646Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

fungereV

Ammahal dál doaibmá go measta buohkat stivrras leat eret seamma báikkis.Nå skal det antakelig fungere siden nesten alle i styret er fra samme sted.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:8828Edit on GitHubSuggest

South Sámi

Lule Sámi

North Sámi definitions

Ammahal dál doaibmá go measta buohkat stivrras leat eret seamma báikkis.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:7438Edit on GitHubSuggest