SÁTNEGIRJI

diibmobeliiguin is the plural comitative of diibmobealli.

diibmobealliN

Common

Finnish

Norwegian Bokmål

halvtimeN

Mun manan togastašuvdnii diibmobeale ovdal go toga vuoddjá.Jeg drar til togstasjonen en halvtime før toget kjører.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:13788Edit on GitHubSuggest

North Sámi definitions

Mun manan togastašuvdnii diibmobeale ovdal go toga vuoddjá.

bealli diimmus, mii vástida 30 minuhta

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:1702Edit on GitHubSuggest