(ateria)lounasN
Fertejin vuolgit beaiveborrama maŋŋá.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:115609Edit on GitHubSuggest
beaiveborramiidda is the plural illative of beaiveborran.
Occasional
(ateria)lounasN
Fertejin vuolgit beaiveborrama maŋŋá.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/n_smefin.xml:115609Edit on GitHubSuggest
lunsjN
Fertejin vuolgit beaiveborrama maŋŋá.Jeg måtte dra etter lunsjen.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/N_smenob.xml:181811Edit on GitHubSuggest
Fertejin vuolgit beaiveborrama maŋŋá.
borran gaskal iđitbiepmu ja mállásiid, dábálaččat sullii diibmu 12
Synonyms: lunša, beaiveborramuš, beaivebiebmu
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/N_sme.xml:510Edit on GitHubSuggest