- NomAg ovttaidlohku nominatiiva
- bargiidoaivadeaddji
- NomAg ovttaidlohku akkusatiiva
- bargiidoaivadeaddji
- NomAg ovttaidlohku genitiiva
- bargiidoaivadeaddji
- NomAg ovttaidlohku illatiiva
- bargiidoaivadeaddjái
- NomAg ovttaidlohku lokatiiva
- bargiidoaivadeaddjis
- NomAg ovttaidlohku komitatiiva
- bargiidoaivadeddjiin / bargiidoaivadeaddjiin
- NomAg essiiva
- bargiidoaivadeaddjin
- NomAg máŋggaidlohku nominatiiva
- bargiidoaivadeaddjit
- NomAg máŋggaidlohku akkusatiiva
- bargiidoaivadeddjiid / bargiidoaivadeaddjiid
- NomAg máŋggaidlohku genitiiva
- bargiidoaivadeddjiid / bargiidoaivadeaddjiid
- NomAg máŋggaidlohku illatiiva
- bargiidoaivadeddjiide / bargiidoaivadeaddjiide
- NomAg máŋggaidlohku lokatiiva
- bargiidoaivadeddjiin / bargiidoaivadeaddjiin
- NomAg máŋggaidlohku komitatiiva
- bargiidoaivadeddjiiguin / bargiidoaivadeaddjiiguin