potkiaV
Šaddá hui somá čiekčat sin vuostá geaiguin mii leat fárrolaga hárjehallan.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:14820Edit on GitHubSuggest
čiekčan is the indicative past connegative or past participle of čiekčat.
Very common·used with mun
potkiaV
Šaddá hui somá čiekčat sin vuostá geaiguin mii leat fárrolaga hárjehallan.
Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:14820Edit on GitHubSuggest
spenneV; sparkeV
Šaddá hui somá čiekčat sin vuostá geaiguin mii leat fárrolaga hárjehallan.Det blir veldig morsomt å spille fotball mot dem som vi har trent i lag med.
Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:23816Edit on GitHubSuggest
tjïektjedhV
Nordsamisk-sørsamisk- ordbokdict-sme-sma/src/all_smesma.xml:48819Edit on GitHubSuggest
tjiektjatV
North Sámi – Lule Sámidict-sme-smj/src/all_smesmj.xml:102672Edit on GitHubSuggest
Šaddá hui somá čiekčat sin vuostá geaiguin mii leat fárrolaga hárjehallan.
North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:5468Edit on GitHubSuggest