SÁTNEGIRJI

čiekčán is the indicative past connegative or past participle of čiekčat.

čiekčatV

Very common·used with mun

Finnish

potkiaV

Šaddá hui somá čiekčat sin vuostá geaiguin mii leat fárrolaga hárjehallan.

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:14820Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

spenneV; sparkeV

Šaddá hui somá čiekčat sin vuostá geaiguin mii leat fárrolaga hárjehallan.Det blir veldig morsomt å spille fotball mot dem som vi har trent i lag med.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:23816Edit on GitHubSuggest

South Sámi

Lule Sámi

North Sámi definitions

Šaddá hui somá čiekčat sin vuostá geaiguin mii leat fárrolaga hárjehallan.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:5468Edit on GitHubSuggest