SÁTNEGIRJI

áŋgiruššan is the indicative past connegative or past participle of áŋgiruššat.

áŋgiruššatV

Very common·used with mun

Finnish

uurastaaV

Mun áiggun áŋgiruššat oahppat suomagiela.Aion uurastaa oppiakseni suomen kieltä.

intoillaV

panostaa (voimia) johonkin

uhotaV

Nordsamisk-finsk ordbokdict-sme-fin/src/v_smefin.xml:45780Edit on GitHubSuggest

Norwegian Bokmål

ivre for; satse på

Mun áiggun áŋgiruššat oahppat suomagiela.Jeg vil satse på å lære finsk.

Nordsamisk-norsk ordbokdict-sme-nob/src/V_smenob.xml:38974Edit on GitHubSuggest

South Sámi

Lule Sámi

North Sámi definitions

Mun áiggun áŋgiruššat oahppat suomagiela.

North Sámi monolingual dictionarydict-sme/src/V_sme.xml:1470Edit on GitHubSuggest