# suffiksillinen · A · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, A)
- Norwegian Bokmål: som har suffiks

## Forms

- A Sg Nom: suffiksillinen
- A Sg Gen: suffiksillisen
- A Sg Par: suffiksillista
- A Sg Ine: suffiksillisessa
- A Sg Ill: suffiksillisheen
- A Sg Ela: suffiksillisesta
- A Sg Ade: suffiksillisella
- A Sg Abe: suffiksillisetta
- A Sg All: suffiksillisellet, suffiksilliselle
- A Sg Abl: suffiksilliselta
- A Sg Ess: suffiksillisenna
- A Sg Tra: suffiksilliseksi
- A Pl Nom: suffiksilliset
- A Pl Gen: suffiksillisten
- A Pl Par: suffiksillisia, suffiksillissiita, suffiksillissii
- A Pl Ine: suffiksillisissa
- A Pl Ill: suffiksillishiin
- A Pl Ela: suffiksillisista
- A Pl Ade: suffiksillisilla
- A Pl Abe: suffiksillisitta
- A Pl All: suffiksillisillet, suffiksillisille
- A Pl Abl: suffiksillisilta
- A Pl Ess: suffiksillisinna
- A Pl Tra: suffiksillisiksi
- A Pl Com: suffiksillisinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/A_fkvnob.xml:23481 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/suffiksillinen
