# suffiksi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: suffiks

## Forms

- N Sg Nom: suffiksi
- N Sg Gen: suffiksin
- N Sg Par: suffiksia, suffiksii
- N Sg Ine: suffiksissa
- N Sg Ill: suffikshiin
- N Sg Ela: suffiksista
- N Sg Ade: suffiksilla
- N Sg All: suffiksillet, suffiksille
- N Sg Abl: suffiksilta
- N Sg Abe: suffiksitta
- N Sg Ess: suffiksinna
- N Sg Tra: suffiksiksi
- N Pl Nom: suffiksit
- N Pl Gen: suffiksiitten, suffiksitten
- N Pl Par: suffiksiita, suffiksia
- N Pl Ine: suffiksiissa, suffiksissa
- N Pl Ill: suffikshiin
- N Pl Ela: suffiksiista, suffiksista
- N Pl Ade: suffiksiila, suffiksilla
- N Pl All: suffiksiilet, suffiksiile, suffiksillet, suffiksille
- N Pl Abl: suffiksiilta, suffiksilta
- N Pl Abe: suffiksiitta, suffiksitta
- N Pl Ess: suffiksiina, suffiksinna
- N Pl Tra: suffiksiiksi, suffiksiksi
- N Pl Com: suffiksiine, suffiksinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:16074 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/suffiksi
