# sekaparadigmalinen · A · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, A)
- Norwegian Bokmål: som har blandet bøyningsmønster

## Forms

- A Sg Nom: sekaparadigmalinen
- A Sg Gen: sekaparadigmalisen
- A Sg Par: sekaparadigmalista
- A Sg Ine: sekaparadigmalisessa
- A Sg Ill: sekaparadigmalisheen
- A Sg Ela: sekaparadigmalisesta
- A Sg Ade: sekaparadigmalisela
- A Sg Abe: sekaparadigmalisetta
- A Sg All: sekaparadigmaliselet, sekaparadigmalisele
- A Sg Abl: sekaparadigmaliselta
- A Sg Ess: sekaparadigmalisena
- A Sg Tra: sekaparadigmaliseksi
- A Pl Nom: sekaparadigmaliset
- A Pl Gen: sekaparadigmalisten
- A Pl Par: sekaparadigmalisia, sekaparadigmalissiita, sekaparadigmalissii
- A Pl Ine: sekaparadigmalisissa
- A Pl Ill: sekaparadigmalishiin
- A Pl Ela: sekaparadigmalisista
- A Pl Ade: sekaparadigmalisila
- A Pl Abe: sekaparadigmalisitta
- A Pl All: sekaparadigmalisilet, sekaparadigmalisile
- A Pl Abl: sekaparadigmalisilta
- A Pl Ess: sekaparadigmalisina
- A Pl Tra: sekaparadigmalisiksi
- A Pl Com: sekaparadigmalisine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/A_fkvnob.xml:23513 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/sekaparadigmalinen
