# refleksiivinen · A · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, A)
- Norwegian Bokmål: relativ

## Forms

- A Sg Nom: refleksiivinen
- A Sg Gen: refleksiivisen
- A Sg Par: refleksiivistä
- A Sg Ine: refleksiivisessä
- A Sg Ill: refleksiivisheen
- A Sg Ela: refleksiivisestä
- A Sg Ade: refleksiivisellä
- A Sg Abe: refleksiivisettä
- A Sg All: refleksiivisellet, refleksiiviselle
- A Sg Abl: refleksiiviseltä
- A Sg Ess: refleksiivisennä
- A Sg Tra: refleksiiviseksi
- A Pl Nom: refleksiiviset
- A Pl Gen: refleksiivisten
- A Pl Par: refleksiivisiä, refleksiivissiitä, refleksiivissii
- A Pl Ine: refleksiivisissä
- A Pl Ill: refleksiivishiin
- A Pl Ela: refleksiivisistä
- A Pl Ade: refleksiivisillä
- A Pl Abe: refleksiivisittä
- A Pl All: refleksiivisillet, refleksiivisille
- A Pl Abl: refleksiivisiltä
- A Pl Ess: refleksiivisinnä
- A Pl Tra: refleksiivisiksi
- A Pl Com: refleksiivisinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/A_fkvnob.xml:23202 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/refleksiivinen
