# pluraali · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: pluralis

## Forms

- N Sg Nom: pluraali
- N Sg Gen: pluraalin
- N Sg Par: pluraalia, pluraalii
- N Sg Ine: pluraalissa
- N Sg Ill: pluraalhiin
- N Sg Ela: pluraalista
- N Sg Ade: pluraalilla
- N Sg All: pluraalillet, pluraalille
- N Sg Abl: pluraalilta
- N Sg Abe: pluraalitta
- N Sg Ess: pluraalinna
- N Sg Tra: pluraaliksi
- N Pl Nom: pluraalit
- N Pl Gen: pluraaliitten, pluraalitten
- N Pl Par: pluraaliita, pluraalia
- N Pl Ine: pluraaliissa, pluraalissa
- N Pl Ill: pluraalhiin
- N Pl Ela: pluraaliista, pluraalista
- N Pl Ade: pluraaliila, pluraalilla
- N Pl All: pluraaliilet, pluraaliile, pluraalillet, pluraalille
- N Pl Abl: pluraaliilta, pluraalilta
- N Pl Abe: pluraaliitta, pluraalitta
- N Pl Ess: pluraaliina, pluraalinna
- N Pl Tra: pluraaliiksi, pluraaliksi
- N Pl Com: pluraaliine, pluraalinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:16554 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/pluraali
