# partitiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: partitiv

## Forms

- N Sg Nom: partitiivi
- N Sg Gen: partitiivin
- N Sg Par: partitiivia, partitiivii
- N Sg Ine: partitiivissa
- N Sg Ill: partitiivhiin
- N Sg Ela: partitiivista
- N Sg Ade: partitiivila
- N Sg All: partitiivilet, partitiivile
- N Sg Abl: partitiivilta
- N Sg Abe: partitiivitta
- N Sg Ess: partitiivina
- N Sg Tra: partitiiviksi
- N Pl Nom: partitiivit
- N Pl Gen: partitiiviitten, partitiivitten
- N Pl Par: partitiiviita, partitiivii, partitiivia
- N Pl Ine: partitiiviissa, partitiivissa
- N Pl Ill: partitiivhiin
- N Pl Ela: partitiiviista, partitiivista
- N Pl Ade: partitiiviila, partitiivila
- N Pl All: partitiiviilet, partitiiviile, partitiivilet, partitiivile
- N Pl Abl: partitiiviilta, partitiivilta
- N Pl Abe: partitiiviitta, partitiivitta
- N Pl Ess: partitiiviina, partitiivina
- N Pl Tra: partitiiviiksi, partitiiviksi
- N Pl Com: partitiiviine, partitiivine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:16669 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/partitiivi
