# lokatiivinen · A · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, A)
- Norwegian Bokmål: lokativisk

## Forms

- A Sg Nom: lokatiivinen
- A Sg Gen: lokatiivisen
- A Sg Par: lokatiivista
- A Sg Ine: lokatiivisessa
- A Sg Ill: lokatiivisheen
- A Sg Ela: lokatiivisesta
- A Sg Ade: lokatiivisella
- A Sg Abe: lokatiivisetta
- A Sg All: lokatiivisellet, lokatiiviselle
- A Sg Abl: lokatiiviselta
- A Sg Ess: lokatiivisenna
- A Sg Tra: lokatiiviseksi
- A Pl Nom: lokatiiviset
- A Pl Gen: lokatiivisten
- A Pl Par: lokatiivisia, lokatiivissiita, lokatiivissii
- A Pl Ine: lokatiivisissa
- A Pl Ill: lokatiivishiin
- A Pl Ela: lokatiivisista
- A Pl Ade: lokatiivisilla
- A Pl Abe: lokatiivisitta
- A Pl All: lokatiivisillet, lokatiivisille
- A Pl Abl: lokatiivisilta
- A Pl Ess: lokatiivisinna
- A Pl Tra: lokatiivisiksi
- A Pl Com: lokatiivisinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/A_fkvnob.xml:23019 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/lokatiivinen
