# komitatiivinen · A · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, A)
- Norwegian Bokmål: komitativ

## Forms

- A Sg Nom: komitatiivinen
- A Sg Gen: komitatiivisen
- A Sg Par: komitatiivista
- A Sg Ine: komitatiivisessa
- A Sg Ill: komitatiivisheen
- A Sg Ela: komitatiivisesta
- A Sg Ade: komitatiivisela
- A Sg Abe: komitatiivisetta
- A Sg All: komitatiiviselet, komitatiivisele
- A Sg Abl: komitatiiviselta
- A Sg Ess: komitatiivisena
- A Sg Tra: komitatiiviseksi
- A Pl Nom: komitatiiviset
- A Pl Gen: komitatiivisten
- A Pl Par: komitatiivisia, komitatiivissiita, komitatiivissii
- A Pl Ine: komitatiivisissa
- A Pl Ill: komitatiivishiin
- A Pl Ela: komitatiivisista
- A Pl Ade: komitatiivisila
- A Pl Abe: komitatiivisitta
- A Pl All: komitatiivisilet, komitatiivisile
- A Pl Abl: komitatiivisilta
- A Pl Ess: komitatiivisina
- A Pl Tra: komitatiivisiksi
- A Pl Com: komitatiivisine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/A_fkvnob.xml:23089 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/komitatiivinen
