# komitatiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: komitativ

## Forms

- N Sg Nom: komitatiivi
- N Sg Gen: komitatiivin
- N Sg Par: komitatiivia, komitatiivii
- N Sg Ine: komitatiivissa
- N Sg Ill: komitatiivhiin
- N Sg Ela: komitatiivista
- N Sg Ade: komitatiivilla
- N Sg All: komitatiivillet, komitatiiville
- N Sg Abl: komitatiivilta
- N Sg Abe: komitatiivitta
- N Sg Ess: komitatiivinna
- N Sg Tra: komitatiiviksi
- N Pl Nom: komitatiivit
- N Pl Gen: komitatiiviitten, komitatiivitten
- N Pl Par: komitatiiviita, komitatiivia
- N Pl Ine: komitatiiviissa, komitatiivissa
- N Pl Ill: komitatiivhiin
- N Pl Ela: komitatiiviista, komitatiivista
- N Pl Ade: komitatiiviila, komitatiivilla
- N Pl All: komitatiiviilet, komitatiiviile, komitatiivillet, komitatiiville
- N Pl Abl: komitatiiviilta, komitatiivilta
- N Pl Abe: komitatiiviitta, komitatiivitta
- N Pl Ess: komitatiiviina, komitatiivinna
- N Pl Tra: komitatiiviiksi, komitatiiviksi
- N Pl Com: komitatiiviine, komitatiivinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:13274 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/komitatiivi
