# infinitiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: infinitiv

## Forms

- N Sg Nom: infinitiivi
- N Sg Gen: infinitiivin
- N Sg Par: infinitiivii, infinitiiviä
- N Sg Ine: infinitiivissä
- N Sg Ill: infinitiivhiin
- N Sg Ela: infinitiivistä
- N Sg Ade: infinitiivillä
- N Sg All: infinitiivillet, infinitiiville
- N Sg Abl: infinitiiviltä
- N Sg Abe: infinitiivittä
- N Sg Ess: infinitiivinnä
- N Sg Tra: infinitiiviksi
- N Pl Nom: infinitiivit
- N Pl Gen: infinitiiviitten, infinitiivitten
- N Pl Par: infinitiiviitä, infinitiiviä
- N Pl Ine: infinitiiviissä, infinitiivissä
- N Pl Ill: infinitiivhiin
- N Pl Ela: infinitiiviistä, infinitiivistä
- N Pl Ade: infinitiiviilä, infinitiivillä
- N Pl All: infinitiiviilet, infinitiiviile, infinitiivillet, infinitiiville
- N Pl Abl: infinitiiviiltä, infinitiiviltä
- N Pl Abe: infinitiiviittä, infinitiivittä
- N Pl Ess: infinitiiviinä, infinitiivinnä
- N Pl Tra: infinitiiviiksi, infinitiiviksi
- N Pl Com: infinitiiviine, infinitiivinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:17137 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/infinitiivi
