# imperatiivinen · A · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, A)
- Norwegian Bokmål: imperativ

## Forms

- A Sg Nom: imperatiivinen
- A Sg Gen: imperatiivisen
- A Sg Par: imperatiivista
- A Sg Ine: imperatiivisessa
- A Sg Ill: imperatiivisheen
- A Sg Ela: imperatiivisesta
- A Sg Ade: imperatiivisela
- A Sg Abe: imperatiivisetta
- A Sg All: imperatiiviselet, imperatiivisele
- A Sg Abl: imperatiiviselta
- A Sg Ess: imperatiivisena
- A Sg Tra: imperatiiviseksi
- A Pl Nom: imperatiiviset
- A Pl Gen: imperatiivisten
- A Pl Par: imperatiivisia, imperatiivissiita, imperatiivissii
- A Pl Ine: imperatiivisissa
- A Pl Ill: imperatiivishiin
- A Pl Ela: imperatiivisista
- A Pl Ade: imperatiivisila
- A Pl Abe: imperatiivisitta
- A Pl All: imperatiivisilet, imperatiivisile
- A Pl Abl: imperatiivisilta
- A Pl Ess: imperatiivisina
- A Pl Tra: imperatiivisiksi
- A Pl Com: imperatiivisine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/A_fkvnob.xml:23790 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-18
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/imperatiivinen
