# imperatiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: imperativ

## Forms

- N Sg Nom: imperatiivi
- N Sg Gen: imperatiivin
- N Sg Par: imperatiivia, imperatiivii
- N Sg Ine: imperatiivissa
- N Sg Ill: imperatiivhiin
- N Sg Ela: imperatiivista
- N Sg Ade: imperatiivilla
- N Sg All: imperatiivillet, imperatiiville
- N Sg Abl: imperatiivilta
- N Sg Abe: imperatiivitta
- N Sg Ess: imperatiivinna
- N Sg Tra: imperatiiviksi
- N Pl Nom: imperatiivit
- N Pl Gen: imperatiiviitten, imperatiivitten
- N Pl Par: imperatiiviita, imperatiivia
- N Pl Ine: imperatiiviissa, imperatiivissa
- N Pl Ill: imperatiivhiin
- N Pl Ela: imperatiiviista, imperatiivista
- N Pl Ade: imperatiiviila, imperatiivilla
- N Pl All: imperatiiviilet, imperatiiviile, imperatiivillet, imperatiiville
- N Pl Abl: imperatiiviilta, imperatiivilta
- N Pl Abe: imperatiiviitta, imperatiivitta
- N Pl Ess: imperatiiviina, imperatiivinna
- N Pl Tra: imperatiiviiksi, imperatiiviksi
- N Pl Com: imperatiiviine, imperatiivinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:13927 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/imperatiivi
