# illatiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: illativ

## Forms

- N Sg Nom: illatiivi
- N Sg Gen: illatiivin
- N Sg Par: illatiivia, illatiivii
- N Sg Ine: illatiivissa
- N Sg Ill: illatiivhiin
- N Sg Ela: illatiivista
- N Sg Ade: illatiivila
- N Sg All: illatiivilet, illatiivile
- N Sg Abl: illatiivilta
- N Sg Abe: illatiivitta
- N Sg Ess: illatiivina
- N Sg Tra: illatiiviksi
- N Pl Nom: illatiivit
- N Pl Gen: illatiiviitten, illatiivitten
- N Pl Par: illatiiviita, illatiivii, illatiivia
- N Pl Ine: illatiiviissa, illatiivissa
- N Pl Ill: illatiivhiin
- N Pl Ela: illatiiviista, illatiivista
- N Pl Ade: illatiiviila, illatiivila
- N Pl All: illatiiviilet, illatiiviile, illatiivilet, illatiivile
- N Pl Abl: illatiiviilta, illatiivilta
- N Pl Abe: illatiiviitta, illatiivitta
- N Pl Ess: illatiiviina, illatiivina
- N Pl Tra: illatiiviiksi, illatiiviksi
- N Pl Com: illatiiviine, illatiivine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:17167 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/illatiivi
