# genitiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: genitiv

## Forms

- N Sg Nom: genitiivi
- N Sg Gen: genitiivin
- N Sg Par: genitiivii, genitiiviä
- N Sg Ine: genitiivissä
- N Sg Ill: genitiivhiin
- N Sg Ela: genitiivistä
- N Sg Ade: genitiivilä
- N Sg All: genitiivilet, genitiivile
- N Sg Abl: genitiiviltä
- N Sg Abe: genitiivittä
- N Sg Ess: genitiivinä
- N Sg Tra: genitiiviksi
- N Pl Nom: genitiivit
- N Pl Gen: genitiiviitten, genitiivitten
- N Pl Par: genitiiviitä, genitiivii, genitiiviä
- N Pl Ine: genitiiviissä, genitiivissä
- N Pl Ill: genitiivhiin
- N Pl Ela: genitiiviistä, genitiivistä
- N Pl Ade: genitiiviilä, genitiivilä
- N Pl All: genitiiviilet, genitiiviile, genitiivilet, genitiivile
- N Pl Abl: genitiiviiltä, genitiiviltä
- N Pl Abe: genitiiviittä, genitiivittä
- N Pl Ess: genitiiviinä, genitiivinä
- N Pl Tra: genitiiviiksi, genitiiviksi
- N Pl Com: genitiiviine, genitiivine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:17211 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/genitiivi
