# genetiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: genitiv

## Forms

- N Sg Nom: genetiivi
- N Sg Gen: genetiivin
- N Sg Par: genetiivii, genetiiviä
- N Sg Ine: genetiivissä
- N Sg Ill: genetiivhiin
- N Sg Ela: genetiivistä
- N Sg Ade: genetiivilä
- N Sg All: genetiivilet, genetiivile
- N Sg Abl: genetiiviltä
- N Sg Abe: genetiivittä
- N Sg Ess: genetiivinä
- N Sg Tra: genetiiviksi
- N Pl Nom: genetiivit
- N Pl Gen: genetiiviitten, genetiivitten
- N Pl Par: genetiiviitä, genetiivii, genetiiviä
- N Pl Ine: genetiiviissä, genetiivissä
- N Pl Ill: genetiivhiin
- N Pl Ela: genetiiviistä, genetiivistä
- N Pl Ade: genetiiviilä, genetiivilä
- N Pl All: genetiiviilet, genetiiviile, genetiivilet, genetiivile
- N Pl Abl: genetiiviiltä, genetiiviltä
- N Pl Abe: genetiiviittä, genetiivittä
- N Pl Ess: genetiiviinä, genetiivinä
- N Pl Tra: genetiiviiksi, genetiiviksi
- N Pl Com: genetiiviine, genetiivine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:17201 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/genetiivi
