# elatiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: elativ

## Forms

- N Sg Nom: elatiivi
- N Sg Gen: elatiivin
- N Sg Par: elatiivia, elatiivii
- N Sg Ine: elatiivissa
- N Sg Ill: elatiivhiin
- N Sg Ela: elatiivista
- N Sg Ade: elatiivila
- N Sg All: elatiivilet, elatiivile
- N Sg Abl: elatiivilta
- N Sg Abe: elatiivitta
- N Sg Ess: elatiivina
- N Sg Tra: elatiiviksi
- N Pl Nom: elatiivit
- N Pl Gen: elatiiviitten, elatiivitten
- N Pl Par: elatiiviita, elatiivii, elatiivia
- N Pl Ine: elatiiviissa, elatiivissa
- N Pl Ill: elatiivhiin
- N Pl Ela: elatiiviista, elatiivista
- N Pl Ade: elatiiviila, elatiivila
- N Pl All: elatiiviilet, elatiiviile, elatiivilet, elatiivile
- N Pl Abl: elatiiviilta, elatiivilta
- N Pl Abe: elatiiviitta, elatiivitta
- N Pl Ess: elatiiviina, elatiivina
- N Pl Tra: elatiiviiksi, elatiiviksi
- N Pl Com: elatiiviine, elatiivine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:17291 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/elatiivi
