# allatiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: allativ

## Forms

- N Sg Nom: allatiivi
- N Sg Gen: allatiivin
- N Sg Par: allatiivia, allatiivii
- N Sg Ine: allatiivissa
- N Sg Ill: allatiivhiin
- N Sg Ela: allatiivista
- N Sg Ade: allatiivila
- N Sg All: allatiivilet, allatiivile
- N Sg Abl: allatiivilta
- N Sg Abe: allatiivitta
- N Sg Ess: allatiivina
- N Sg Tra: allatiiviksi
- N Pl Nom: allatiivit
- N Pl Gen: allatiiviitten, allatiivitten
- N Pl Par: allatiiviita, allatiivii, allatiivia
- N Pl Ine: allatiiviissa, allatiivissa
- N Pl Ill: allatiivhiin
- N Pl Ela: allatiiviista, allatiivista
- N Pl Ade: allatiiviila, allatiivila
- N Pl All: allatiiviilet, allatiiviile, allatiivilet, allatiivile
- N Pl Abl: allatiiviilta, allatiivilta
- N Pl Abe: allatiiviitta, allatiivitta
- N Pl Ess: allatiiviina, allatiivina
- N Pl Tra: allatiiviiksi, allatiiviksi
- N Pl Com: allatiiviine, allatiivine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:17397 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/allatiivi
