# ablatiivinen · A · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, A)
- Norwegian Bokmål: ablativ

## Forms

- A Sg Nom: ablatiivinen
- A Sg Gen: ablatiivisen
- A Sg Par: ablatiivista
- A Sg Ine: ablatiivisessa
- A Sg Ill: ablatiivisheen
- A Sg Ela: ablatiivisesta
- A Sg Ade: ablatiivisella
- A Sg Abe: ablatiivisetta
- A Sg All: ablatiivisellet, ablatiiviselle
- A Sg Abl: ablatiiviselta
- A Sg Ess: ablatiivisenna
- A Sg Tra: ablatiiviseksi
- A Pl Nom: ablatiiviset
- A Pl Gen: ablatiivisten
- A Pl Par: ablatiivisia, ablatiivissiita, ablatiivissii
- A Pl Ine: ablatiivisissa
- A Pl Ill: ablatiivishiin
- A Pl Ela: ablatiivisista
- A Pl Ade: ablatiivisilla
- A Pl Abe: ablatiivisitta
- A Pl All: ablatiivisillet, ablatiivisille
- A Pl Abl: ablatiivisilta
- A Pl Ess: ablatiivisinna
- A Pl Tra: ablatiivisiksi
- A Pl Com: ablatiivisinne

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/A_fkvnob.xml:23913 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-19
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/ablatiivinen
