# ablatiivi · N · Kven

**Kven – Norwegian Bokmål** (dict-fkv-nob, N)
- Norwegian Bokmål: ablativ

## Forms

- N Sg Nom: ablatiivi
- N Sg Gen: ablatiivin
- N Sg Par: ablatiivia, ablatiivii
- N Sg Ine: ablatiivissa
- N Sg Ill: ablatiivhiin
- N Sg Ela: ablatiivista
- N Sg Ade: ablatiivila
- N Sg All: ablatiivilet, ablatiivile
- N Sg Abl: ablatiivilta
- N Sg Abe: ablatiivitta
- N Sg Ess: ablatiivina
- N Sg Tra: ablatiiviksi
- N Pl Nom: ablatiivit
- N Pl Gen: ablatiiviitten, ablatiivitten
- N Pl Par: ablatiiviita, ablatiivii, ablatiivia
- N Pl Ine: ablatiiviissa, ablatiivissa
- N Pl Ill: ablatiivhiin
- N Pl Ela: ablatiiviista, ablatiivista
- N Pl Ade: ablatiiviila, ablatiivila
- N Pl All: ablatiiviilet, ablatiiviile, ablatiivilet, ablatiivile
- N Pl Abl: ablatiiviilta, ablatiivilta
- N Pl Abe: ablatiiviitta, ablatiivitta
- N Pl Ess: ablatiiviina, ablatiivina
- N Pl Tra: ablatiiviiksi, ablatiiviksi
- N Pl Com: ablatiiviine, ablatiivine

---
Source: giellalt/dict-fkv-nob src/N_fkvnob.xml:17457 · CC-BY-4.0
Built 2026-10-18
Page: https://satnegirji.z3chat.com/fkv/ablatiivi
